Narodni recept da je protiv komaraca dobro popiti jednu rakiju, nažalost je netočan. Iako pijancima komarci možda manje smetaju, alkohol zapravo privlači komarce. Širi krvne žile i izaziva lagano crvenilo kože, što mali leteći gadovi smatraju vrlo privlačnim. Jako dragi su im i cvjetni i voćni mirisi koji su ljeti vrlo popularni. Osim na parfeme, dezodorane i namirisane kreme za sunčanje, pripazite i na mirisne omekšivače rublja. Također, nije svejedno što ćete odjenuti. Komarci i vidom pronalaze žrtve na velike udaljenosti. Osobito ih privlaći lišće i tamna odjeća. Vole i miris znoja zbog kemikalija koje sadrži i zbog toga što znojenje povećava vlažnost zraka oko tijela. Čak i male količine vode, primjerice lokvice ili vlažne biljke, privući će male krvopije. Čini li vam se da vas komarci više grizu dok radite u vrtu ili vježbate, u pravu ste. Osim znojenja, privlači ih i miris ugljičnog dioksida, a ljudi ga disanjem više stvaraju više dok se tjelesno naprežu, a i taj plin stvara i paljenje vatre primjerice roštilja.
>>> Mačja metvica vrlo je učinkovita u odbijanju komaraca, pa ju je dobro saditi u vrtu, a korisni su i preparati od nje. Da biste potjerali komarce korisno je u vrt ili na balkon saditi i ružmarin, kadifice, divlju metvicu, ageratum i pelargoniju s mirisom limuna.
>>> Citronela je učinkovit sastojak prirodnih krema protiv komaraca i mirisnih svjećica
>>> Vrlo učinkovito je i eterično ulje klinčića, no ne treba ga nerazrijeđenog nanositi na kožu. odo eu feu feugait utetue facinis amet, vel exeratie te delism
>>> Ekstrakt celera ne iritira kožu a podjednako je učinkovit kao mnoga kemijska sredstva.
>>> Mjesto uboda najbolje je namazati antialergijskim kremama, a pomaže i mazanje unutrašnjom stranom kore bananane