Mada poslovni izvještaji kompanija još nisu kompletirani, od ranije su poznate prve dvije pozicije koje suvereno drže dva telekom operatera.
Kao i nekoliko prethodnih godina, prvu poziciju na top listi najprofitabilnijih kompanija čvrsto drži BH Telecom, čija je prošlogodišnja neto dobit premašila 160 miliona KM. Na drugom mjestu ponovo je M:tel s ostvarenim neto profitom od 102 miliona KM. U odnosu na godinu ranije, razlika između prvoplasirane i drugoplasirane kompanije nešto je povećana, zbog pada profita M:tela od oko 14 posto, dok je profit BH Telecoma blago porastao.
Pri put nakon rata u sam vrh liste najprofitabilnijih kompanija dospjela je Elektroprivreda BiH s ostvarenim neto profitom od oko 62 miliona KM. Neto profit EPBiH u samo godinu dana uvećan je za preko 25 posto, što je rezultat iznimno unosnih izvoznih aranžmana na kojima je EPBiH uvećala ukupnu bruto dobit za oko 250 miliona KM. I druge dvije elektroprivredne kompanije, EPRS i EP HZHB, zabilježile su solidne poslovne rezultate, osobito EP HZHB, čiji je neto profit premašio 23 miliona KM.
Ostatak liste uglavnom je ostao nepromijenjen, s izuzetkom Aluminijskog kombinata Mostar i zeničkog Arcelor Mittala, koji su ispali s liste „top 10“, što je posljedica drastičnog pada cijena aluminija i željeza na svjetskoj berzi metala.
Među kompanijama koje su osjetno povećale profitabilnost nalazi se Bosnalijek, s neto prihodom od oko 9 miliona KM, što je 11 posto više nego godinu ranije.
Zanimljiv je podatak da su dvije od tri najprofitabilnije kompanije u većinskom državnom vlasništvu (BH Telecom i Elektroprivreda BiH) što prilično relativizira rasprostranjenu tezu o državi kao lošem domaćinu.