
Općinski sud u Srebreniku raspisao je javni poziv za prijem dva pripravnika – volontera, diplomirana pravnika (VSS), radi obavljanja jednogodišnjeg pripravničkog staža.
Riječ je o stručnoj obuci koja ima za cilj osposobljavanje mladih pravnika za samostalan rad u pravosudnim institucijama.
Tokom trajanja volonterskog angažmana, pripravnici će imati priliku steći praktična znanja i iskustvo u radu suda. Nakon završetka stručnog osposobljavanja, sud će pripravnicima – volonterima izdati potvrdu, odnosno uvjerenje o obavljenom pripravničkom stažu.
Važno je napomenuti da se po isteku ovog perioda sud ne obavezuje na zasnivanje stalnog radnog odnosa. Javni poziv ostaje otvoren do popunjavanja predviđenih pozicija.
Izvor: Tuzlanski.ba

