Kada promijenite ishranu trebali bi i da se malo više aktivirate oko vježbanja. Trebali biste svaki dan minimum 30 minuta da šetate, vozite biciklo, plivate ili trčite.
Vaša prehrana bi trebala da bude raznolika i da sadrži sve elemente koje biste trebali unijeti u organizam. Iz vaše prehrane izbacite namirnice koje vam ne odgovaraju, a unosite u organizam one za koje znate da vam nedostaju.
Koristite mnogo voća, povrća i cjelovitih žitarica, ali pokušajte izbjegavati namirnice koje sadrže previše kalorija. Izbjegavajte prehranu koja je zasićena masnoćama i holesterolom.
Pronašli smo za vas spisak dobrih i loših namirnica, pa ih pročitajte i loše nastojte izbjegavati, a dobre unosite što više u svoj organizam.
U loše namirnice se ubrajaju pržena hrana, maslac, margarin, vrhnje, masni sirevi, razni preljevi, krekeri i kolači sa velikom količinom masti.
U dobre namirnice se ubrajaju maslinovo ulje, laneno ulje, orašasti plodovi i plava riba.
Izbjegavajte unos šećera i soli u vaš organizam. Alkohol pokušajte da izbjegavate, a ako ne možete bar pokušajte da ga koristite u manjim količinama. Cigarete izbacite skroz.
Koristite bjelančevine, ali pazite koju količinu ćete unijeti, jer prekomjerni unos može da dovede do bolesti bubrežnih žljezda. Izbacite iz prehrane bjelančevine životinjskog porijekla. Unosite svakodnevno u organizam dovoljnu količinu kalcija. Tamno zeleno povrće je bogato kalcijem, pa ga uvrstite u svoju prehranu. U prehrani nemojte koristiti dodatke prehrani osim ako vam to nije preporučio vaš doktor.
Slijedite ova pravila o prehrani i ne samo da ćete biti zdraviji, već ćete i izgledati lijepo.