Australce razveselio bijeli pokrivač ponegdje i do metar visine

Desetak dana prije kalendarskog proljeća Australce je razveselio snijeg. U planinskim područjima palo je više od jednog metra snijega.

Snijega ima u više pokrajina na jugoistoku kontinenta, a u planinskim područjima napadalo ga je i više od metra. Snježne oborine uzrokovao je hladni antarktički zrak koji je zahvatio Australiju, a donio je i snažne vjetrove.

”Živjeli smo na središnjem zapadu samo četiri godine, tako da je ovo najveći snijeg koji smo vidjeli”, kaže stanovnica australskog Bathursta Brittany Lord.

The post Australce razveselio bijeli pokrivač ponegdje i do metar visine appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Usvojen zakon: Borci u FBiH dobijaju borački dodatak

Dom naroda Parlamenta Federacije BiH usvojio je izmjene Zakona o pravima demobilisanih boraca i članova …

“Otvoreni grad umjetnosti Srebrenik” počinje 8. augusta na zidinama Starog grada

U petak, 8. augusta 2026. godine, na zidinama Starog grada Srebrenika počinje manifestacija „Otvoreni grad …