Najveći pad cijena nafte od aprila ove godine

Cijene nafte na globalnom tržištu nastavile su da padaju u četvrtak nakon porasta rizika od recesije i zabrinutosti za oskudnu ponudu, prenosi Anadolu Agency (AA).

Međunarodna referentna cijena nafte tipa brent iznosila je 100,3 dolara po barelu poslije pada cijene za 0,39 posto, nakon zatvaranja prethodne sesije kada je cijena iznosila 100,69 dolara po barelu. Američka referentna vrijednost West Texas Intermediate (WTI) trgovala se po cijeni od 97,95 dolara po barelu poslije pada cijene za 0,59 posto, nakon što je na prethodnoj sesiji iznosila 98,53 dolar po barelu.

Cijene nafte pale su u srijedu ispod 100 dolara prvi put od 25. aprila, nakon povećanog straha od recesije što je negativno utjecalo na izglede za globalnom potražnjom za naftom.

Cijene su u četvrtak nastavile padati zbog rizika od recesije koja bi smanjila globalnu potražnju za naftom.

The post Najveći pad cijena nafte od aprila ove godine appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Održana 47. vanredna sjednica Vlade TK: Budžetska sredstva u funkciji razvoja privrede TK

Vlada Tuzlanskog kantona na današnjoj vanrednoj sjednici donijela je Program o utvrðivanju uslova, kriterija i …

Vlada Tuzlanskog kantona: Za projekte lokalnih zajednica namijenjeno 3 miliona KM

Vlada je donijela Program o utvrðivanju uslova, kriterija i postupka za raspodjelu sredstava sa pozicije …