Sead Begić,član PD”Majevica” Srebrenik priprema se za uspon na Mont Blanc

Naš sugrađanin i planinar Sead Begić,član PD”Majevica” Srebrenik i aktivni član Planinarskog saveza BiH priprema se za uspon na najviši vrh zapadne Europe Mont Blanc.

Sead ima niz uspješnih uspona: Lupoglav,zimski uspon na vrh Balkana “Musalu”,najveće vrhove,Crne Gore,Albanije i druge.

Uz podršku grada Srebrenika i gradonačelnika Adnana Bjelića i prijatelja,Sead kreće 03.08.2024. na Mont Blanc,a ovaj podvig ima posebnu težinu jer je prvi iz našeg grada i iz susjednih gradova koliko je poznato koji se odvažio za ovaj poduhvat, a ujedno je to i motiv koji mu daje snagu.Inače to je njegov san već duže vrijeme.

Ekspedicija će trajat 8 dana.Sead je spreman,a završio je i zimsku alpinističku školu u Extreme Sports Club Scorpio,kod našeg proslavljenog Alpiniste Edina Durme.

Mont Blanc je alpski masiv planinskog sistema Alpa i najviši je u Francuskoj i Italiji i drugi po visini vrh u Evropi sa 4810 metara nadmorske visine nakon  Elbrusa koji se nalazi na Kavkazu, na granici između Rusije i Gruzije, i koji ima visinu od 5642 metara.

Također provjerite

Ilustracija za članak: Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Radno vrijeme ugostiteljskih i trgovačkih objekata u Srebreniku za vrijeme trajanja Svjetskog prvenstva u fudbalu biće produženo i to do 02:00 sata poslije ponoći,...

Srebrenik dobija moderno digitalno kino za 305.000 KM

Grad Srebrenik uskoro će dobiti moderno digitalno kino opremljeno savremenom tehnologijom, a za projekat je planirano 305.000 KM.