
Po naredbi komandanta Općinskog štaba civilne zaštite Mehmeda Bajrektarevića, 07.02.2012. godine u MZ Jasenica i 08.02.2012. godine u naselju Ravnuše, izvršene su akcije dopremanja hrane, vode, lijekova i higijenskih potrepština. Akciju su proveli združenim snagama ekipa Kluba spasilaca “Gradina” Srebrenik, volonteri Crvenog križa i doktor JZU Dom zdravlja Srebrenik uz pomoć specijalnog vatrogasnog vozila, uz pratnju novinarskih ekipa NTV “JATA” Srebrenik, RTV TK i Dnevnog avaza. 24 prehrambena paketa je obezbijedio Crveni križ općine Srebrenik i to 4 za najugroženije porodice u MZ Jasenica i 20 paketa za 19 porodica, odnosno 59 članova domaćinstva, u mjestu Ravnuše. Niko od mještana nije izrazio potrebu za daljom evakuacijom te su svi ostali kod svojih domova uz duboku zahvalnost ekipama koje su ih obišle.
(ntvjata.com)
Srebrenik.NET Digitalni glas Srebrenika, već treću deceniju