Opcina Srebrenik

Aktuelnosti iz Gradske uprave: Prilike za privrednike i pripreme za kulturne manifestacije

Grad Srebrenik nastavlja s aktivnostima na jačanju lokalne privrede i očuvanju tradicije. Izdvajamo ključne novosti:

Privredna zona Tinja Gornja: Objavljen je javni oglas o opterećenju zemljišta pravom građenja putem javnog nadmetanja – licitacije. Ovo je izvrsna prilika za investitore i proširenje privrednih kapaciteta na našem području.

Pripreme za OGUS: Centar za kulturu i informisanje uputio je javni poziv za dostavljanje sadržaja za ovogodišnju manifestaciju “Otvoreni grad umjetnosti Srebrenik”. Pozivamo umjetnike i kreativce da daju svoj doprinos.

Put spasa: Svečano je obilježena godišnjica izgradnje “Puta spasa” na dionici Rašljani – Gornji Srebrenik, podsjećajući na istorijsku važnost ove komunikacije.

Srebrenik u dokumentarcu: U toku je javni poziv za izradu dokumentarnog filma “Srebrenik – Priče iz Kraljevskog grada”, koji će dodatno promovisati turističke i kulturne potencijale našeg kraja.

Detaljne informacije o svim javnim pozivima potražite na zvaničnoj stranici Grada. Http://srebrenik.ba

Također provjerite

Održan 12. Memorijalni turnir u šahu ‘Džafer Hogić’ u Srebreniku

U sklopu obilježavanja Dana grada Srebrenika danas je održan je 12. Memorijalni turnir u šahu ‘Džafer Hogić’ u Srebreniku.

Nove cijene prevoza u TK: Mjesečna karta 88 KM, penzionerima 30 KM, a evo ko od danas vozi umjesto Avisa i KIM-a – Portal Gračanički.ba

Od danas (15. juna 2026. godine) u Tuzlanskom kantonu stupa na snagu novi tarifni sistem u javnom linijskom prevozu putnika. Ovim projektom uvode se jedinstvene cijene karata na kantonalnim linijama,