Tvrđava Gradina Srebrenik

Apple vredniji od Microsofta

Ukupna vrijednost Appleovih dionica u srijedu je bila 222 milijarde dolara, dok je vrijednost Microsoftovih bila 219 milijardi dolara.

Apple je po vrijednosti dionica na burzi Nasdaq prestigao Microsoft koji je do sada nosio titulu najvrjednije tehnološke tvrtke prema vrijednosti dionica na tržištu.

U srijedu je nakon završetka trgovanja ukupna vrijednost Appleovih dionica bila 222 milijarde dolara, dok je istovremeno Microsoftova vrijednost 219 milijardi dolara. Naime, vrijednost Appleovih dionica je u srijedu na Nasdaqu porasla 0,4%, na 244,11 dolara, dok je istovremeno vrijednost Microsoftovih pala 4%, na 25,01 dolar, što je najniža razina u proteklih sedam mjeseci. Apple je u prošlosti bio vredniji od Microsofta, no prema Reutersovim podacima zadnji put je vrijednost Microsoftovih dionica bila niža od Appleovih 19. decembra 1989.

Trenutno su Appleove dionice više od deset puta vrednije nego prije deset godina, a zanimljivo je da je upravo Microsoft spasio Apple od propadanja 1997. investirajući 150 milijuna dolara u tvrtku. No Microsoft je još uvijek ispred Applea po ostvarenom prometu, odnosno tvrtka je u proteklom kvartalu ostvarila 14,5 milijardi dolara prometa, dok je Appleov promet bio 13,5 milijardi dolara.

Izvor: Bug.hr

Također provjerite

Ilustracija za članak: Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Radno vrijeme ugostiteljskih i trgovačkih objekata u Srebreniku za vrijeme trajanja Svjetskog prvenstva u fudbalu biće produženo i to do 02:00 sata poslije ponoći,...

Srebrenik dobija moderno digitalno kino za 305.000 KM

Grad Srebrenik uskoro će dobiti moderno digitalno kino opremljeno savremenom tehnologijom, a za projekat je planirano 305.000 KM.

Komentariši