Tvrđava Gradina Srebrenik

BH Telecom najprofitabilnija firma u BiH

“BH Telecom” je na kraju 2009. godine ostvario finansijski rezultat poslovanja u iznosu od 160,3 miliona KM, što predstavlja ostvarenje od 97 odsto godišnjeg plana. Rašidbegović je naglasio da je ovako dobar rezultat,prije svega, ostvaren zahvaljujući povećanom broju korisnika svih usluga koje pruža “BH Telecom”.

U prošloj godini “BH Telecom” je investirao 112 miliona KM i ostvario najveću dobit od 162,5 miliona KM.

“BH Telecom” trenutno ima više od 2,2 miliona korisnika u fiksnoj, paketskoj i mobilnoj mreži. U fiksnoj mreži imamo više od 500 hiljada pretplatnika, dok je ukupni kapacitet mobilne mreže dostigao 1 900 000 korisnika. Posebno je značajno istaći da je registrovano enormno povećanje ADSL korisnika u odnosu na 2008. godinu”, naveo je Rašidbegović.

Istaknuto je da će ovaj kolektiv i u narednom periodu raditi na modernizaciji mreže i uvođenju niza novih usluga, te nastojati da snižavanjem cijena privuče još veći broj korisnika ADSL usluga.

Posebnu pažnju posvetiće mobilisanju mladih i obrazovanih stručnjaka u kojima “BH Telecom” vidi svoju još uspješniju budućnost.

Izvor: Capital.ba

Također provjerite

Ilustracija za članak: Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Radno vrijeme ugostiteljskih i trgovačkih objekata u Srebreniku za vrijeme trajanja Svjetskog prvenstva u fudbalu biće produženo i to do 02:00 sata poslije ponoći,...

Srebrenik dobija moderno digitalno kino za 305.000 KM

Grad Srebrenik uskoro će dobiti moderno digitalno kino opremljeno savremenom tehnologijom, a za projekat je planirano 305.000 KM.

Komentariši