Emir Hastor i Ines Jozić pobjednici 6.Tuzlanskog Bingo maratona

U organizaciji Sportsko rekreativnog društva “Maratonac”, a uz tehničku pomoć AK Sloboda Tehnograd održan je 6. Tuzlanski Bingo maraton uz učešće oko 500 takmičara i rekreativaca iz BiH i nekoliko evropskih zemalja.

U okviru ovog tradicionalnog sportskog događaja organizovano je prvenstvo BiH u maratonu, a održane su još trka polumaratona, trka na 5 km i trke za djecu.

Tuzlanski maraton je i ove godine u potpunosti opravdao očekivanja. Ponovo je okupio veliki broj ljubitelja sporta i rekreacije, a među učesnicima bili su i oni koji iza sebe imaju više od 100 istrčanih maratona. Jedan od njih je i Stjepan Čošić iz Vukovara koji je u Tuzli završio svoj 150-ti jubilarni maraton.

Pobjednik 6. Tuzlanskog Bingo maratona je Emir Hastor iz AK Goražde u vremenu od 2 sata 39 minuta i 55 sekundi. Drugi je bio Davor Vidović iz AK Maraton Brčko, a treći Žarko Jovanović iz AK Doboj. Isti poredak je i u okviru prvenstva BiH u maratonu.

U ženskoj konkurenciji prva kroz cilj je prošla Ines Jozić iz Slavonskog broda u vremenu 3:01:06. Druga je bila Lucia Kimani /AK Banjaluka/, a treća Amela Trožić iz AK Sana Sanski Most.

Lucia Kimani je prva u okviru državnog prvenstva ispred Amele Trožić i Snježane Pisarić iz AK Maraton Brčko.

U polumaratonu kod muškaraca najbrži je bio Ilija Jukić. Branislav Čelić je drugi, a Mahir Šabić treći. Kod žena je pobijedila Kristina Koter ispred Džane Avdić i Vesne Čavar.

U utrci na 5 km prvi kroz cilj kod muškaraca je prošao Džemal Bukvić, drugi Kerim Saračević, a treći Miloš Kundo. Kod žena prva je Elma Hasanbašić, druga Ermina Mehmedović, a treća Delila Kafedžić.

U dječijim trkama na 200 metara u konkurenciji dječaka slavio je Mihajlo Nikolić ispred Amera Sirovine i Kerima Halilovića, dok je kod djevojčica najbrža bila Emina Demirović, druga je kroz cilj prošla Semina Mujanović, a treća Ajna Nezirović.

U utrci na 400 metara Amer Bećirović je osvojio prvo mjesto u konkurenciji dječaka. Drugi je bio Nikola Pavljašević, a treći Harun Šabanović. Kod djevojčica Ena Bećirović je prva, Merjem Dubravić druga, a Asja Suljić treća.

The post Emir Hastor i Ines Jozić pobjednici 6.Tuzlanskog Bingo maratona appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Samir Muratović - kandidat SDA za gradonačelnika Srebrenika

Samir Muratović – kandidat SDA za gradonačelnika Srebrenik – intervju

Gosp. Samir Muratović predstavio je niz mjera i planova koji bi, ako budu uspješno implementirani, mogli značajno unaprijediti svakodnevni život građana Srebrenika. Od rješavanja problema s vodosnabdijevanjem, preko stvaranja povoljnijeg poslovnog ambijenta, do modernizacije gradske uprave, jasno je da se kandidat zalaže za konkretne promjene koje odgovaraju potrebama lokalne zajednice. Ostaje da vidimo hoće li njegova vizija naići na podršku građana i na koji će se način planovi ostvariti ako mu bude ukazano povjerenje na predstojećim izborima. Hvala na odvojenom vremenu za intervju.

Analiza Investicija u Općini Srebrenik: Gdje se novac troši?

[ Analiza Investicija u Općini Srebrenik: Gdje se novac troši? Kandidat SDA Samir Muratović objavio …