Evo za koliko će gorivo narednih dana pojeftiniti u dijelu BiH

Na benzinskim pumpama u Republici Srpskoj benzin će narednih dana pojeftiniti do 12, a dizel do osam feninga po litru.

To kažu u Grupaciji za promet naftom i naftnim derivatima pri Privrednoj komori RS, naglasivši da je unazad mjesec dana benzin u RS u prosjeku pojeftinio za oko 45, a dizel za oko 35 feninga.

“Trenutno, cijena benzina kreće se 2,99-3,19, a dizela 3,13-3,29 KM, u zavisnosti od regije i distributera. Očekuje se da narednih dana bude nastavljen blagi pad cijena goriva u RS. Riječ je o periodu do 10 dana, nakon čega će cijene goriva u RS zavisiti od berzanskih kretanja, odnosno nabavnih cijena,” kaže predsjednik ove grupacije Dragan Trišić.

The post Evo za koliko će gorivo narednih dana pojeftiniti u dijelu BiH appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Srebrenik će biti lider u upravljanju otpadom – ali prvo moramo promijeniti vlastite navike

Grad Srebrenik prvi put je vodeći partner projekta finansiranog iz fondova EU. Velika prilika za unapređenje upravljanja otpadom, ali i za promjenu svijesti građana.

Servisne informacije iz Srebrenika: četiri požara, 364 pregleda u Hitnoj pomoći i radovi na ulicama

Pregled servisnih informacija iz Srebrenika: vatrogasne intervencije, rad Hitne pomoći, saobraćajni radovi, vodosnabdijevanje i druge važne informacije.