Kako je potvrđeno za Klix.ba, noćas je u Zavodu za mikrobiologiju Univerzitetskog kliničkog centra u Tuzli obavljeno ukupno 58 testiranja, a koronavirus je potvrđen kod 11 osoba.
Tri osobe s područja Tuzle vezuju se za klaster Medicinskog instituta Bayer u kojem je do danas zaraženo ukupno 20 osoba iz tuzlanske regije, tačnije s područja Tuzle i Živinica. Također, jedna osoba u ovom klasteru je iz Zenice.
Osam pacijenata iz Srebrenika je iz klastera Srednja Špionica. Riječ je o klasteru u kojem je prekjučer zvanično potvrđen jedan slučaj. Riječ je o 61-godišnjoj ženskoj osobi kojoj je koronavirus potvrđen u Brčkom, a klaster se stvorio zbog činjenice da je ona imala direktan kontakt s osobama iz spomenutog srebreničkog naselja.
U Tuzlanskom kantonu do danas je koronavirusom zaraženo ukupno 30 osoba, a one dolaze sa područja Tuzle, Lukavca, Živinica i Srebrenika.
Preneseno sa ” Klix.ba “
Oznakecorona Srebrenik. Spionica
Također provjerite
Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik
Radno vrijeme ugostiteljskih i trgovačkih objekata u Srebreniku za vrijeme trajanja Svjetskog prvenstva u fudbalu biće produženo i to do 02:00 sata poslije ponoći,...
Srebrenik dobija moderno digitalno kino za 305.000 KM
Grad Srebrenik uskoro će dobiti moderno digitalno kino opremljeno savremenom tehnologijom, a za projekat je planirano 305.000 KM.
Srebrenik.NET Digitalni glas Srebrenika, već treću deceniju