Kinder povlači 3.000 tona proizvoda zbog salmonele

Više od 3.000 tona Kinder proizvoda povučeno je s tržišta zbog straha od salmonele, rekao je zvaničnik kompanije za francuske novine Le Parisien u četvrtak. Ovaj potez oštetit će kompaniju za nekoliko desetina miliona eura.

Čelnik Ferrero Francea Nicolas Neykov rekao je da je zagađenost došla “iz filtera smještenog u posudi za maslac”, u fabrici u Arlonu u Belgiji. Rekao je da su zarazu mogli uzrokovati ljudi ili sirovi materijal.

Utvrđeno je da čokoladni proizvodi proizvedeni u fabrici u Arlonu, na jugoistoku Belgije, sadrže salmonelu, što je rezultiralo desecima slučajeva u nekoliko evropskih zemalja.

Belgijske zdravstvene vlasti naredile su početkom aprila talijanskoj grupi Ferrero da obustavi proizvodnju u svojoj tvornici u Belgiji, nakon istrage o desetini slučajeva salmonele povezanih s aKinder čokoladama.

Ferrero, koji je povukao nekoliko serija Kinder Surprise čokoladnih jaja i drugih proizvoda s polica u Španiji, Britaniji, Irskoj i Sjedinjenim Državama, rekao je da su povučeni i drugi Kinder proizvodi proizvedeni u Arlonu.

Tvornica u Arlonu činila je oko sedam posto ukupne svjetske količine Kinder proizvoda.

Zatvaranje fabrike i zdravstveni problemi bili su udarci za talijanskog slastičarskog diva Ferrera, koji su došli u vrijeme uskršnjih blagdana kada su Kinder čokolade tražene u supermarketima.

Izvor: N1

Objava Kinder povlači 3.000 tona proizvoda zbog salmonele pojavila se prvi puta na Radio Srebrenik.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

New York Times o navijačima BiH: Amerika se sprema za veliki dolazak Zmajevih pristalica

Vrijeme objave: 03.06.2026 08:06 Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine doputovala je u Sjedinjene Američke Države, …

Pacijenti u TK mogu pratiti status CT i MR pregleda online

Vrijeme objave: 03.06.2026 06:58 Zavod zdravstvenog osiguranja Tuzlanskog kantona još je 2022. godine, u okviru …