Maturanti se otrovali hranom u jednom mostarskom hotelu, dvoje hospitalizirano

Zbog trovanja hranom u Kantonalnu bolnicu “Dr. Safet Mujić” u Mostaru primljeno je osmero maturanata od koji je dvoje zadržano na liječenju, a ostali su pušteni kući.

Šef infektivnog odjela Kantonalne bolnice prim. dr. Nazif Derviškadić kazao je kako se najvjerovatnije radi o trovanju hranom na maturalnoj večeri koja je održana u hotelu ‘Bristol’.

“Osam maturanata je pregledano, a dvoje hospitalizirano. Oni nisu vitalno ugroženi, ali imaju temperaturu, povraćanje i proljev,” naglasio je prim. Derviškadić za Fenu, dodavši kako su ostali pregledani i poslani na kućno liječenje.

Neki su maturanti pomoć potražili u hitnoj tako da prim. Derviškadić nije imao tačne podatke o tome koliko ih je ukupno zatražilo liječničku pomoć.

Šef infektivnog odjela Kantonalne bolnice “Dr. Safet Mujić” smatra da su se maturanti zarazili salmonelom ili nekom drugom bakterijom.

The post Maturanti se otrovali hranom u jednom mostarskom hotelu, dvoje hospitalizirano appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Održana 47. vanredna sjednica Vlade TK: Budžetska sredstva u funkciji razvoja privrede TK

Vlada Tuzlanskog kantona na današnjoj vanrednoj sjednici donijela je Program o utvrðivanju uslova, kriterija i …

Vlada Tuzlanskog kantona: Za projekte lokalnih zajednica namijenjeno 3 miliona KM

Vlada je donijela Program o utvrðivanju uslova, kriterija i postupka za raspodjelu sredstava sa pozicije …