Danas je Srebrenik posjetio ministar Federalnog ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica Nerin Dizdar sa saradnicima. Ministarstvo je u proteklih godinama dalo značajan doprinos realizaciji projekata za povratničku populaciju i raseljena lica na području grada Srebrenika.
Obišli su projekte realizovane tokom prošle godine, uključujući novo dječije igralište pored Osnovne škole u Špionici. Razgovarali su i o nastavku saradnje i realizaciji novih projekata.
Ministarstvo je tokom proteklih godina aktivno radilo na poboljšanju uvjeta za povratničku populaciju širom Bosne i Hercegovine, a Srebrenik je jedno od područja gdje su rezultati vidljivi.
Izvor: Radio Srebrenik
Srebrenik.NET Digitalni glas Srebrenika, već treću deceniju