Muzičko-poetskim programom “Sevdah uz saz” otvorena manifestacija OGUS 2024

U fascinantnom i autentičnom ambijentu na zidinama Starog grada Srebrenika večeras je svečano otvorena manifestacija Srebrenik – Otvoreni grad umjetnosti 2024.  OGUS je počeo uz sjajan muzičko-poetski program “Sevdah uz saz” – koji su upriličili Alma Subašić, Zanin Berbić i glumac Armin Omerović. Program Koncertom “Sevdah uz saz” cilj je bio istaknuti vrijednost i značaj kulturne baštine u procesu izgradnje snažnijeg društva, kroz promoviranje sevdalinke koja predstavlja jedinstveni narodni muzički izraz Bosne i Hercegovine. Manifestaciju je svečano otvorio gradonačelnik Srebrenika Adnan Bjelić koji je i generalni pokrovitelj, dok je tehnički realizator Centar za kulturu i informisanje. U ime Vlade TK obratila se ministrica prostornog uređenja i zaštite okoliša Anela Ajšić. Ovogodišnji OGUS znatno je sadržajniji i bogatiji u odnosu na prethodna izdanja, trajat će tokom cijelog mjeseca avgusta i početkom septembra. Za posjetioce na Starom gradu UŽ “Diva” Srebrenik pripremilo je tradicionalne poslastice.

Također provjerite

U Srebreniku održan 3. malonogometni turnir “Ibro Kapetan 2026”

Proteklog vikenda u Sportskoj dvorani u Srebreniku održan je 3. malonogometni turnir “Ibro Kapetan 2026”.

Održan 12. Memorijalni turnir u šahu ‘Džafer Hogić’ u Srebreniku

U sklopu obilježavanja Dana grada Srebrenika danas je održan je 12. Memorijalni turnir u šahu ‘Džafer Hogić’ u Srebreniku.