Narandžasto upozorenje zbog vrućina za cijelu BiH, temperature do 41 stepen

Meteoalarm je za danas, zbog visokih temperatura, izdao narandžasto upozorenje za teritoriju cijele Bosne i Hercegovine. Podsjetimo, ovo upozorenje jučer je bilo na snazi za dijelove BiH.“Vrijeme je opasno. Neuobičajene vremenske prilike su prognozirane. Šteta i ljudske žrtve su moguće. Budite oprezni i redovno se informirajte o očekivanim meteorološkim uvjetima. Budite svjesni rizika koji je neizbježan. Slijedite uputstva državnih tijela”, navodi se u objašnjenju Meteoalama.

S druge strane, iz Hidrometeorološkog zavoda FBiH najavili su da se danas u našoj zemlji očekuje sunčano vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost.

Vjetar slab do umjeren u Hercegovini i zapadnim područjima Bosne jugozapadni, a u ostatku zemlje istočni i sjeveroistočni. Jutarnja temperatura od 18 do 24, na jugu do 27, a dnevna 34 do 41 °C. U Sarajevu sunčano. Jutarnja temperatura oko 20, dnevna oko 36 °C.

Objava Narandžasto upozorenje zbog vrućina za cijelu BiH, temperature do 41 stepen pojavila se prvi puta na Radio Srebrenik.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Samir Muratović - kandidat SDA za gradonačelnika Srebrenika

Samir Muratović – kandidat SDA za gradonačelnika Srebrenik – intervju

Gosp. Samir Muratović predstavio je niz mjera i planova koji bi, ako budu uspješno implementirani, mogli značajno unaprijediti svakodnevni život građana Srebrenika. Od rješavanja problema s vodosnabdijevanjem, preko stvaranja povoljnijeg poslovnog ambijenta, do modernizacije gradske uprave, jasno je da se kandidat zalaže za konkretne promjene koje odgovaraju potrebama lokalne zajednice. Ostaje da vidimo hoće li njegova vizija naići na podršku građana i na koji će se način planovi ostvariti ako mu bude ukazano povjerenje na predstojećim izborima. Hvala na odvojenom vremenu za intervju.

Analiza Investicija u Općini Srebrenik: Gdje se novac troši?

[ Analiza Investicija u Općini Srebrenik: Gdje se novac troši? Kandidat SDA Samir Muratović objavio …