Novi protesti nezavisne grupe građana “Srebrenik je naš” na gradskom Trgu – 23.06.2014

Danas su, simbolično pet do dvanaest, počele nove demonstracije nezavisne grupe građana “Srebrenik je naš”.  Razlog poziva na demonstracije danas bila je odluka općinskog Vijeća daSergija za opcinsko Vijece sebi ponovo vrati paušale na nivo od Februara 2014-e godine. Naime, poslije februarskog socijalnog bunta, a u cilju smirivanja stanja na području naše Općine, vijećnici su donijeli, zajedno sa načelnikom općine Srebrenik odluku o smanjenju paušala za 50%. Dva mjeseca kasnije, na zadnjoj sjednici općinskog Vijeća, vijećnici su donijeli novu odluku povećanje paušala za 100%.  Da li je povećanje paušala probni balon i samo jedan taktički potez općinskog vijeća da se vidi koliko i dokle mogu ići ili ne vrijeme će pokazati. Reakcija dežurnih kritičara rada općinskog Vijeća nije izostala.

sjn-01-20140623 sjn-03-20140623

Također provjerite

Svečanom Akademijom obilježen Dan Grada Srebrenika: Počasni građanin doktor Zlatan Mehmedović

U okviru obilježavanja Dana grada Srebrenika, u prepunoj sali Doma kulture održana je svečana akademija kojoj su prisustvovali brojni građani, predstavnici vlasti, institucija, te gosti iz cijele Bosn

U Srebreniku održan 3. malonogometni turnir “Ibro Kapetan 2026”

Proteklog vikenda u Sportskoj dvorani u Srebreniku održan je 3. malonogometni turnir “Ibro Kapetan 2026”.