Odbačeni zahtjevi Gordane Tadić, uskoro konačna odluka o njenoj smjeni

Visoko sudsko i tužilačko vijeće Bosne i Hercegovine (VSTV BiH) je u utorak odbilo zahtjev za izuzeće predsjednika VSTV-a BiH Halila Lagumdžije u disciplinskom postupku koji se vodi protiv glavne tužiteljice Tužilaštva Bosne i Hercegovine Gordane Tadić.

Time su stečeni uvjeti da predsjednik donese odluke o ostalim zahtjevima za izuzeće upućenim VSTV-u BiH. Predsjednik VSTV-a BiH je odbio zahtjeve za izuzeće članova Drugostepene disciplinske komisije VSTV-a BiH Mahmuta Švrake i Mustafe Šabića, saopćio je VSTV BiH.

Zahtjeve za izuzeće potpredsjednicâ VSTV-a BiH Sanele Gorušanović-Butigan i Biljane Simeunović, koje je podnio punomoćnik glavne tužiteljice Tužilaštva BiH advokat Vlado Adamović, predsjednik VSTV-a BiH je odbacio, dok je zahtjev za izuzeće koji je podnijela sama potpredsjednica VSTV-a BiH Biljana Simeunović predsjednik uvažio.

Time su stečeni uslovi da Drugostepena disciplinska komisija VSTV-a BiH nastavi rad i donese drugostepenu odluku u disciplinskom postupku protiv glavne tužiteljice Tužilaštva BiH Gordane Tadić, dodaje se u saopćenju.

Izvor: Ba.n1info.com

The post Odbačeni zahtjevi Gordane Tadić, uskoro konačna odluka o njenoj smjeni appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Milion i sto za srebreničke puteve: Potpisani ugovori za dvije ključne dionice

Gradonačelnik Adnan Bijelić potpisao ugovore vrijedne 1,12 miliona KM za rekonstrukciju ulica u centru grada i puta Kiseljak–Rapatnica–Luka. Radove izvode JATA GROUP i GALAX Brčko.

Preko stotinu direktora škola i resorna ministrica iz Kantona Sarajevo posjetili Srebrenik

Gradina Srebrenik – Srednjovjekovna tvrđava koja nikoga ne ostavlja ravnodušnim

Gradina Srebrenik, smještena na visokoj stijeni iznad okolnih sela, jedna je od najočuvanijih srednjovjekovnih tvrđava u Bosni i Hercegovini. Nekada dom bana Stjepana II Kotromanića, danas je nacionalni spomenik BiH i nezaobilazna turistička atrakcija.