Održan polugodišnji koncert polaznika odjeljenja Muzičke škole u Srebreniku

Prigodnim polugodišnjim koncertom polaznika odjeljenja Muzičke škole u Prvoj osnovnoj školi u Srebreniku, održanim početkom januara 2012.godine u holu Prve OŠ Srebrenik, obilježeno je pet godina uspješnog rada ovog odjeljenja. Direktor škole Hasan Nurikić i prisutni roditelji su, kao i do sada, bili ugodno iznenađeni prezentiranim muzičkim umijećem polaznika škole na harmonici, klaviru i gitari, posebno onih najmlađih, koji su savladali tek osnove muzike, dok su se polaznici drugog, trećeg, četvrtog, a posebno petog  razreda, predstavili kao solidni izvođači komplikovanijih muzičkih djela. Uostalom nekoliko polaznika viših razreda je uspješno predstavljalo ovu školu i osvajalo nagrade na nekoliko značajnih muzičkih takmičenja u 2011.godini, tako da se i očekivao njihov kvalitetan nastup.  Kao što je poznato u Prvoj osnovnoj školi u Srebreniku, školske 2007/2008. godine formirano je odjeljenje Muzičke škole, a na osnovu jednosatnog koncerta, na kojem je nastupilo četrdesetak probranih polaznika postignut je pun pogodak.

Također provjerite

Svečanom Akademijom obilježen Dan Grada Srebrenika: Počasni građanin doktor Zlatan Mehmedović

U okviru obilježavanja Dana grada Srebrenika, u prepunoj sali Doma kulture održana je svečana akademija kojoj su prisustvovali brojni građani, predstavnici vlasti, institucija, te gosti iz cijele Bosn

U Srebreniku održan 3. malonogometni turnir “Ibro Kapetan 2026”

Proteklog vikenda u Sportskoj dvorani u Srebreniku održan je 3. malonogometni turnir “Ibro Kapetan 2026”.

Komentariši