Izgradnja autoceste Tuzla-Orašje
Izgradnja autoceste Tuzla-Orašje

Održan sastanak:Eksproprijacija zemljišta na trasi planiranog autoputa Tuzla – Orašje

U Tinji Gornjoj održan je sastanak predstavnika JP Ceste Federacije BiH i Gradske uprave Srebrenik sa mještanima s mjesnih područja Tinja i Podorašje, a vezano za exproprijaciju zemljišta na trasi planiranog autoputa Tuzla – Orašje, dionica Tuzla-Maoča, koja prema projektu prolazi kroz ova područja na gradskom prostoru Srebrenika.

Građani su upoznati sa načinom na koji se provodi eksproprijacija, kako se utvrđuju cijene eksproprisanog zemljišta,objekata i sl., koja su njihova prava, kakve su procedure itd. Predstavljeno je i koje su to parcele predviđene za eksproprijaciju u prvoj fazi, a radi se o 74 parcele za koje je utvrđen javni interes i koje se nalaze na planiranoj trasi puta na području Previla prema Podorašju na lotu 1 dužine oko 6 kilometara.

Prema zakonu o eksproprijaciji, vlasnici parcela mogu postići direktan sporazum sa Autocestama FBIH od cijeni njihovih nekretnina, uz angažovanje vještaka građevinske, poljoprivredne, ekonomske idrugih struka i to bi bio najbrži i najjednostavniji način eksproprijacije. Ukoliko se ne postigne sporazum ide se u upravni postupak, u skladu sa zakonom o eksproprijaciji, u okviru kojeg su vlasnici parcela i JP Ceste Federacije ravnopravne strane i u okviru kojeg bi se na osnovo vještačenja odrđeđivale cijene exproprisanih nekretnina.

Također provjerite

Ilustracija za članak: Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Radno vrijeme ugostiteljskih i trgovačkih objekata u Srebreniku za vrijeme trajanja Svjetskog prvenstva u fudbalu biće produženo i to do 02:00 sata poslije ponoći,...

Srebrenik dobija moderno digitalno kino za 305.000 KM

Grad Srebrenik uskoro će dobiti moderno digitalno kino opremljeno savremenom tehnologijom, a za projekat je planirano 305.000 KM.