Poboljšana sigurnost saobraćaja u Srebreniku

U proteklom periodu realiziran je značajan projekat poboljšanja sigurnosti u saobraćaju na području gradske zone u Srebreniku. Projekat je obuhvatio niz mjera koje su imale za cilj povećanje sigurnosti svih učesnika u saobraćaju.

Poboljšana je horizontalna i vertikalna signalizacija, čime je omogućeno bolje informisanje vozača. Postavljeni su usporivači saobraćaja kako bi se usporili nesavjesni vozači i smanjio rizik od nesreća.

-“Provedene mjere su finansirane sredstvima gradskog budžeta, a osnovni cilj je da se poveća sigurnost djece, odraslih, pješaka, ali i svih ostalih učesnika u saobraćaju. Ovaj projekat je samo početak implementacije istih i sličnih mjera te predstavlja značajan korak ka stvaranju sigurnijeg i ugodnijeg okruženja za sve građane Srebrenika, naveo je gradonačelnik Srebrenika Adnan Bjelić.

Također, na pojedinim frekventnim mjestima postavljeni su stubovi kako bi se zaštitili pješački trotoari, prvenstveno zbog neodgovornih pojedinca kako ne bi više mogli parkirati vozila na trotoare, a na ovaj način se osigurava sigurnost pješaka u kretanju,posebno školske djece.

Također provjerite

Ilustracija za članak: Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Radno vrijeme ugostiteljskih i trgovačkih objekata u Srebreniku za vrijeme trajanja Svjetskog prvenstva u fudbalu biće produženo i to do 02:00 sata poslije ponoći,...

Srebrenik dobija moderno digitalno kino za 305.000 KM

Grad Srebrenik uskoro će dobiti moderno digitalno kino opremljeno savremenom tehnologijom, a za projekat je planirano 305.000 KM.