Poruka Čede Jovanovića od koje ZASTAJE DAH: Dolazim zbog Bosne, Bošnjaka, mog naroda, zbog naše djece…

Predsednik Liberalno-demokratske partije Srbije, Čedomir Jovanović poručio je danas u Potočarima, gdje prisustvuje obilježavanju 23. godišnjice od genocida počinjenog u julu 1995. godine, da je sjećanje na ljude koji su stradali najjasnija slika ludila koje postoji i koje nam i danas diše za vratom.

“Dolazim ovdje godinama i dolazim zbog Bosne, Bošnjaka, mog naroda, zbog naše djece, zbog ljudi. Kakva poruka odavde može da ode? Čini mi se da su Bošnjaci ovdje stradali jednom prije 23 godine, a da moj narod i svi oni koji negiraju srebrenički genocid stradaju svakog dana. Ovdje odavno ne dolazim zbog toga što tih 8.372 popisanih ljudi smatram žrtvama. Oni više nego naša pamet čuvaju to malo mira što imamo ovdje među nama. Sjećanje na njih je najjasnija slika tog ludila koje postoji i koje nam i danas diše za vratom. Dok ne budemo imali snagu da pobijedimo činjenicu da još uvijek zlo potiskuje dobro i laž istinu, nišani ovdje će mnogo više činiti za mir i za budućnost nego mi živi”, poručio je Jovanović.

The post Poruka Čede Jovanovića od koje ZASTAJE DAH: Dolazim zbog Bosne, Bošnjaka, mog naroda, zbog naše djece… appeared first on Kameleon M&M.

Srebrenik.NETwork

Također provjerite

SDA Srebrenik: Ne prebacujte odgovornost, preuzmite je!

Ovih ljetnih dana ponovo, nažalost, svjedočimo nestašici pitke vode i redukcijama na području Srebrenika. Umjesto …

Četiri općine iz TK bilježe rast fiskalnog prometa uprkos neradnoj nedjelji

Gračanica, Doboj Istok, Gradačac i Srebrenik obuhvaćeni su analizom fiskalnog prometa koja je pokazala rast …