Tvrđava Gradina Srebrenik

Posljednju kap nafte ljudi će potrošiti 22. oktobra 2047. godine u 20:58!

Sve postojeće rezerve nafte ljudi će iscrpiti do 22. oktobra 2047. godine. Prema tvrdnjama energetskog portala Europske unije, tog će dana, u 20:58 sagorjeti i posljednja kap “crnog zlata”, dok će prirodnog plina preostati za narednih 19 godina, odnosno do 2.11.2068. godine u 9:25.

Najdulje će trajati uran, čak do 28. studenog 2144. godine. Energetski je portal objavio kako najviše naftnih rezervi ima Bliski istok – Saudijska Arabija, Iran, Irak i Kuvajt, a na petom mjestu je Venezuela, iza koje su Ujedinjeni Arapski Emirati i Rusija.

SAD se nalazi tek na 11., Kina na 14. mjestu po količini naftnih zaliha iako su navedene zemlje najveći potrošači nafte.

Prikladno, na istom je portalu objavljeno i pregršt savjeta o štednji energije i nafte.

Izvor: Jutarnji.hr

Također provjerite

Ilustracija za članak: Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Radno vrijeme ugostiteljskih i trgovačkih objekata u Srebreniku za vrijeme trajanja Svjetskog prvenstva u fudbalu biće produženo i to do 02:00 sata poslije ponoći,...

Srebrenik dobija moderno digitalno kino za 305.000 KM

Grad Srebrenik uskoro će dobiti moderno digitalno kino opremljeno savremenom tehnologijom, a za projekat je planirano 305.000 KM.

Komentariši