Povećan broj dobrovoljnih davalaca krvi u Srebreniku

Crveni križ Srebrenik objavio je rezultate dobrovoljnih akcija na za period januar-juni 2024. godine.

U dosadašnje 3 akcije na području grada Srebrenika se odazvalo 266 davalaca ili 33% više, u poređenje sa izvještajnim periodom januar-decembar 2021.godine kada se akciji odazvalo 160 davalaca za cijelu kalendarsku godinu ili u procentima 11%.

Na osnovu ovog podatka možemo kazati da se broj dobrovoljnih davalaca krvi za 3 kalendarske godine povećao za 22% i u konstantnom je rastu.

-” Zahvaljujemo se svim dobrovoljnim davaocima krvi na velikoj humanosti koju iskazuju kroz ovaj vid pomoći i nadamo se da će istrajati u tome i biti uzor drugima da postanu dobrovoljni davaoci krvi” – poručuju iz Crvenog križa Srebrenik.

Također provjerite

Ilustracija za članak: Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Radno vrijeme ugostiteljskih i trgovačkih objekata u Srebreniku za vrijeme trajanja Svjetskog prvenstva u fudbalu biće produženo i to do 02:00 sata poslije ponoći,...

Srebrenik dobija moderno digitalno kino za 305.000 KM

Grad Srebrenik uskoro će dobiti moderno digitalno kino opremljeno savremenom tehnologijom, a za projekat je planirano 305.000 KM.