Danas je u Osnovnoj školi Hasan Kikić u Gračanici otvoren drugi sajam učeničkih radova. Sajam učeničkih radova, njihovih rukotvorina ima prodajni karakter a sav prikupljeni novac će biti uložen u izgradnju sportskog poligona i zamjenu dotrajale stolarije. Podsjećamo da je prošle godine nekako u ovo doba održan prvi sajam a tada su prikupljena sredstva za rekonstrukciju sportske sale i mnoge druge projekte.
Partner ovogodišnjeg sajma je Udruženje poslodavaca općine Gračanica. Sajam traje dva dana. Danas i sutra od 13 do 18 sati. Svi mogu doći u školu a tamo će zateći štandove na tri sprata školskog objekta. Na štandovima kako smo već kazali dječije rukotvorine koje možete kupiti po simboličnoj cijeni a sav prihod ide u izgradnju sportskog poligona.
Galeriju fotografija možete pogledati na FB stranici Radio Gračanica a tonski izvještaj poslušajte u današnjem (4.5.) izdanju emisije INFO 5 u programu Radio Gračanice od 17 sati.
Za RG govore:
Direktor OŠ Hasan Kikić, Miralem Mejremić;
Potpredsjednik Udruženja poslodavaca, Nihad Hodžić;
Predsjedavajući OV-a Gračanica, Nihad Krajinović;
Denis Suljendić, Pedagoški zavod Tuzla;
Emir Tukić, Ministarstvo obrazovanja u Vladi TK.
Srebrenik.NETwork
Oznakegracanica Gradska hronika Komsiluk
Također provjerite
Više od 30 volontera udruženim snagama uredilo javne površine i sportske zone u Srebreniku
Ekološka akcija UG „Eko Mreža“ okupila je više od 30 volontera koji su zajednički čistili i uređivali javne površine, sportske zone i zelene površine u Srebreniku.
Sjećanje i nada: Izložba o Srebrenici prvi put izvan Muzeja istočne Bosne, postavljena u Domu kulture
U Domu kulture u Srebreniku otvorena je izložba Muzeja istočne Bosne koja na 17 panoa dokumentuje ratna dešavanja u Srebrenici, ali i uspjehe djece Srebrenice nakon rata. Otvorena do 8. jula, ulaz slobodan.
Srebrenik.NET Digitalni glas Srebrenika, već treću deceniju