Srebrenik news
Srebrenik news

Sanel i Nusret na biciklu prevalili 1 600 KM i stigli u rodni Srebrenik

Sanel Hogić i Nusret Fazlić su prije desetak dana krenuli na jedno nesvakidašnje putovanje dugo 1 600 kilometara: biciklističku turu od Ibbenbürena u sjeverozapadnoj Njemačkoj do rodnog  Srebrenika, gdje su stigli sretno i gdje su ih dočekali članovi porodice,familija,komšije i prijatelji.

Ovaj podvig dvojice ljubitelja rekreativnog biciklizma imao je i svoju humanu dimenzinju, tj.  prikupljanje donacija za djecu sa posebnim potrebama koji su  štićenici  centra Spektar Srebrenik.

Sanel i Nusret su tokom svog neobičnog putovanja vozili i po kiši i extremno visokim temperaturama, a na zadnjoj dionici pred dolazak u Srebrenik pridružili su im se u vožnji i gradonačelnik Srebrenika Adnan Bjelić i šef službe Civilne zaštite Nermin Jašarević.

Njih dvojica su se na ovu avanturu odlučili još prije dvije godine, no zbog zdravstvenih problema morali su sačekati neko vrijeme i sada su napokon ostvarili svoj san  – doći u rodni kraj vozeći bicikl.

Također provjerite

Ilustracija za članak: Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Radno vrijeme ugostiteljskih i trgovačkih objekata u Srebreniku za vrijeme trajanja Svjetskog prvenstva u fudbalu biće produženo i to do 02:00 sata poslije ponoći,...

Srebrenik dobija moderno digitalno kino za 305.000 KM

Grad Srebrenik uskoro će dobiti moderno digitalno kino opremljeno savremenom tehnologijom, a za projekat je planirano 305.000 KM.