SREBRENIK: Odluka o proglašenju nesreće uzrokovane pojavom korona virusa.

Na prijedlog Gradskog štaba civilne zaštite danas smo donijeli Odluku o proglašenju nesreće uzrokovane pojavom korona virusa.

Akcijom zaštite i spašavanja rukovodit ce Gradski štab civilne zaštite u koordinaciji sa Higijensko epidemiološkom službom Doma zdravlja Srebrenik, sanitarnim inspektorom, Kriznim štabom MZTK, Kantonalnim štabom TK, te Policijskom upravom Srebrenik.

Također, uvedeno je 24 satno dežurstvo Gradskog štaba civilne zaštite, a sve u svrhu koordiniranog djelovanja na prevenciji moguće pojave korona virusa na našem području.

Naloženo je HES-u Doma zdravlja Srebrenik da u koordinaciji sa JKP 9 Septembar i Službom civilne zaštite organizuje dezinfekciju i pranje najugroženijih i najfrekventnijih površina za kretanje pješaka.

Zadužuju se predsjednici mjesnih zajednica da prate situaciju vezano za osobe koje su rješenjem određene za samoizolaciju, s ciljem sprečavanja mogućih posljedica uzrokovanih nepridržavanjem naloženih mjera.

Još jednom apelujemo na kompletno stanovništvo da se svi ponašamo krajnje odgovorno, poštujemo propisane mjere, jer samo zajedničkim i koordiniranim aktivnostimo možemo umanjiti posljedice štete izazvane korona virusom koje su već evidentne.

Molimo sve odgovorne građane da anonimno prijave sve osobe za koje imaju saznanja da krše propisane mjere izolacije, PU Srebrenik putem telefona ☎️ 035 645 611 i ☎️ 122.

Komandant Gradskog štaba CZ
Nihad Omerović

Također provjerite

Svečanom Akademijom obilježen Dan Grada Srebrenika: Počasni građanin doktor Zlatan Mehmedović

U okviru obilježavanja Dana grada Srebrenika, u prepunoj sali Doma kulture održana je svečana akademija kojoj su prisustvovali brojni građani, predstavnici vlasti, institucija, te gosti iz cijele Bosn

U Srebreniku održan 3. malonogometni turnir “Ibro Kapetan 2026”

Proteklog vikenda u Sportskoj dvorani u Srebreniku održan je 3. malonogometni turnir “Ibro Kapetan 2026”.