Svečanom sjednicom Gradskog vijeća i akademijom te koncertom Dženana Lončarevića obilježen 21. juni, Dan grada Srebrenik

U sklopu obilježavanja 21. juna, Dana grada Srebrenika, uz prisustvo brojnih delegacija i gostiju, predstavnika Vlade i Skupštine TK, boračkih organizacija, predstavnika javnog i političkog života, ambasadora Palestine, gradonačelnika Kladnja i Krive Palanke, konzula RH Hrvatske i brojnih gostiju, danas je održana Svečana sjednica Gradskog vijeća i akademija. Gradonačelnik Srebrenika Adnan Bjelić predstavio je rezultate i projekte koji su realizovani u zadnjih godinu dana, a prisutne je pozdravio i predsjedavajući Gradskog vijeća Mato Matijević. Na svečanoj sjednici uručena su priznanja: Plakete grada Srebrenika uručene su predstavnicima kompanija Herceg, Tempoplast i Denix, dok je Povelja počasnog građanina grada Srebrenika uručena generalu Sulejmanu Vranju, a također uručena su i druga priznanja, zahvalnice i novčane nagrade. Brojne delegacije svečano su položile cvijeće na centralnim spomenicima u centru grada, a usklopu obilježavanja Dana grada održane su i Sportske igre mladih. Nakon svečane sjednice, naveče istog dana, nakon vatrometa održan je fenomenalni koncert Dženana Lončarevića.

Također provjerite

Ilustracija za članak: Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Radno vrijeme ugostiteljskih i trgovačkih objekata u Srebreniku za vrijeme trajanja Svjetskog prvenstva u fudbalu biće produženo i to do 02:00 sata poslije ponoći,...

Srebrenik dobija moderno digitalno kino za 305.000 KM

Grad Srebrenik uskoro će dobiti moderno digitalno kino opremljeno savremenom tehnologijom, a za projekat je planirano 305.000 KM.