Poslije u petak predstavljenog i usvojenog prelaznog rješenja za doktore i stomatologe iz Tuzlanskog kantona, u danima vikenda uslijedio je hitni sastanak Štrajkačkog odbora Sindikata doktora medicine i stomatologije Tuzlanskog kantona.
Upravo na tom sastanku, kako je bilo i najavljeno, odlučeno je da se otkazi povlače, a štrajk prekida što znači da pacijenti u Tuzlanskom kantonu od ponedjeljka mogu očekivati punu zdravstvenu njegu u svim javnim zdravstvenim ustanovama u TK!
“Ovim putem želimo da izrazimo zahvalnost stanovništvu a naročito pacijentima na strpljivosti i razumijevanju ali i podršci u borbi za ostvarivanje naših prava.” – poručeno je iz Štrajkačkog odbora doktora medicine i stomatologije TK.
Podsjetimo, kako nam je u petak kazao Admir Suljić, predsjednik Štrajkačkog odbora SSDMiS TK postignuti dogovor je kakva-takva pobjeda njihove istrajnosti.
“Jedno od rješenja je da nam uvaže reprezentativnost sa federalnog nivoa kako bismo mogli potpisati Kolektivni ugovor za djelatnost doktora medicine i stomatologije na TK i kako bismo svoja prava i obaveze mogli mi regulisati – doktori medicine i stomatologije. S druge strane dogovoreno je da će se pokrenuti, po hitnom postupku, izmjene Zakona o radu kojim se, vezano za Reprezentativnost, ne bi više dolazilo u situaciju pogrešnog tumačenja tog Zakona o radu.” – kazao je Admir Suljić, predsjednik Štrajkačkog odbora SSDMiS TK.
Iako će se u narednim danima dogovori oko Kolektivnog ugovora početi voditi između Vlade Tuzlanskog kantona i sada već federalnog Sindikata doktora medicine i stomatologije, današnji zaključci nisu garant stopostotnog ispunjenja reprezentativnosti Sindikata doktora i stomatologa sa kantonalnog nivoa. Zato je sa federalnog nivoa još jednom podcrtano kako se na tu, za doktore i najvažniju stavku, neće zaboraviti, o čemu je RTV Slon detaljnije i izvijestila.
The post Štrajk se prekida, a otkazi povlače: Doktori zvanično od sutra na usluzi pacijentima! appeared first on Radio Srebrenik.
Srebrenik.NET Digitalni glas Srebrenika, već treću deceniju


Svečanom ceremonijom otvoren je Prvi bh ljetni onkološki simpozij sa međunarodnim učešćem. Simpozij se održava u organizaciji Klinike za onkologiju i radioterapiju UKC Tuzla i Ljekarske komore tuzlanskog kantona u periodu od 22. do 23. juna 2018. godine.
Načelnik štaba EUFOR-a u Bosni i Hercegovini, brigadni general Gabor Horvath sa saradnicima je prošle sedmice boravio u Tuzli u posjeti MUP TK.












U Tomislavgradu su odigrani sjajni odbojkaški mečevi u okviru Plazma CUP-a, a ekipe „Žar“ i „Tomica i prijatelji“ ostvarile su pobjedu u ovom gradu. Pažnju prisutnih privukla je i finalna nogometna utakmica u mlađoj konkurenciji između ekipa „Banditi na terenu“ i „IV-a“, gdje je plasman na finale ostvarila ekipa „IV-a“.