Talibani tvrde da su kod bivših zvaničnika našli 12,3 miliona dolara

Oko 12,3 miliona dolara u gotovini ili zlatnim polugama pronađeno je kod bivših afganistanskih zvaničnika, saopštila je afganistanska centralna banka, mjesec dana nakon što su vlast preuzeli talibani, koji optužuju bivšu vlast za korupciju i hvale svoju transparentnost.

„Pronađen novac dolazi od visokih zvaničnika bivše vlade, kao što je Amrulah Saleh (bivši potpredsednik), kao i nekih bezbjednosnih agencija koje su čuvale novac ili zlato u svojim prostorijama“, navodi se u saopštenju afganistanske centralne banke.

Islamski emirat, kako talibani nazivaju Afganistan, sve je prenio u „nacionalne kase“ u ime „transparentnosti“, navodi se u tekstu.

Izvor: Rs.n1info.com

The post Talibani tvrde da su kod bivših zvaničnika našli 12,3 miliona dolara appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

U Srebreniku održan 3. malonogometni turnir “Ibro Kapetan 2026”

Proteklog vikenda u Sportskoj dvorani u Srebreniku održan je 3. malonogometni turnir “Ibro Kapetan 2026”.

Održan 12. Memorijalni turnir u šahu ‘Džafer Hogić’ u Srebreniku

U sklopu obilježavanja Dana grada Srebrenika danas je održan je 12. Memorijalni turnir u šahu ‘Džafer Hogić’ u Srebreniku.