U BiH iz Grčke stiglo 120.000 doza vakcine AstraZeneca

U Bosnu i Hercegovinu danas je stiglo 120.000 doza AstraZeneca vakcina koje je donirala Grčka, objavilo je Ministarstvo civilnih poslova BiH.

Nove doze vakcina stigle su nakon što je Ministarstvo vanjskih poslova BiH u ranijim bilateralnim kontaktima tražilo pomoć partnerskih zemlja za doniranje vakcina protiv COVID-19, na što se odazvala Grčka i ponudila AstraZeneca vakcine.

Osim Grčke, pomoć je ponudila i Danska koja je za donaciju našoj zemlji izdvojila 250.000 doza vakcina AstraZeneca.

Vijeće ministara BiH je na sjednici održanoj 7. jula ove godine donijelo odluku o traženju međunarodne pomoći za zaštitu i spašavanje. S obzirom na to da se radi o zahtjevu za međunarodnu pomoć, sve vakcine koju budu ponuđene BiH biće u formi donacije.

Izvor: BHRT

The post U BiH iz Grčke stiglo 120.000 doza vakcine AstraZeneca appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Više od 30 volontera udruženim snagama uredilo javne površine i sportske zone u Srebreniku

Ekološka akcija UG „Eko Mreža“ okupila je više od 30 volontera koji su zajednički čistili i uređivali javne površine, sportske zone i zelene površine u Srebreniku.

Sjećanje i nada: Izložba o Srebrenici prvi put izvan Muzeja istočne Bosne, postavljena u Domu kulture

U Domu kulture u Srebreniku otvorena je izložba Muzeja istočne Bosne koja na 17 panoa dokumentuje ratna dešavanja u Srebrenici, ali i uspjehe djece Srebrenice nakon rata. Otvorena do 8. jula, ulaz slobodan.