U požaru na naftnoj bušotini 15 ljudi poginulo, deseci povrijeđenih

Nova ilegalna naftna bušotina u zapadnoj Indoneziji eksplodirala je rano u srijedu, spaljujući 15 ljudi i ozlijedivši desetke drugih, prenosi AP.

Glasnogovornik Nacionalne agencije za upravljanje katastrofama (NDMA) Sutopo Purwo Nugroho izjavio je da se bušotina u mjestu Pasi Putih na istoku pokrajine Aceh zapalila oko 1.30 ujutro i još uvijek gori.

Pet kuća u blizini je izgorjelo.

Rekao je da bušotina bila dubine od oko 250 metara kada je izbio požar.

Syahrizal, dužnosnik NDMA, izjavio je da je stradalo 15 osoba, a približno 40 osoba primljeno je u dvije bolnice.

“Probudila me jaka eksplozija koja je potresla našu kuću kao potres”, rekao je 16-godišnji stanovnica Riska Sri Maulidyawati.

“Svi su vikali” Vatra! Vatra! “Čula sam također i ljude koji vrište i traže pomoć”, rekla je Maulidyawati.

Nacionalna agencija za upravljanje katastrofama opisala je bušotinu kao “tradicionalnu”, što vjerojatno znači da je nejasno vlasništvo i da ga je koristila lokalna zajednica.

Također provjerite

Svečanom Akademijom obilježen Dan Grada Srebrenika: Počasni građanin doktor Zlatan Mehmedović

U okviru obilježavanja Dana grada Srebrenika, u prepunoj sali Doma kulture održana je svečana akademija kojoj su prisustvovali brojni građani, predstavnici vlasti, institucija, te gosti iz cijele Bosn

U Srebreniku održan 3. malonogometni turnir “Ibro Kapetan 2026”

Proteklog vikenda u Sportskoj dvorani u Srebreniku održan je 3. malonogometni turnir “Ibro Kapetan 2026”.