U Srebreniku održana 36. redovna sjednica Gradskog vijeća

Gradsko Vijece

U Srebreniku održana 36. redovna sjednica Gradskog vijeća

U Srebreniku je održana 36. redovna sjednica Gradskog vijeća na čijem dnevnom redu je bilo 17 tačaka, a svakako najznačajnija je bila odluka o rebalansu Gradskog budžeta koji je bilo potrebno usvojiti najviše zbog toga kako bi se u funkciju mogla staviti sredstva koja su obezbijeđena sa viših nivoa.

Rebalans budžeta, zajedno s pratećim odlukama,dobio je potrebnu podršku vijećnika.

Na ovoj sjednici gradskog vijeća usvojen je prijedlog o prestanku obavljanja službe Gradskog pravobranioca, a nakon toga imenovan je novi vršioc dužnosti za ovu poziciju.

Također, usvojena je i odluka o sigurnosti na cestama u Srebreniku, kao i prijedlog programa podsticaja poljoprivrednoj proizvodnji.

Prijedlog odluke o privremenom korištenju javnih površina u Srebreniku je vraćen na doradu, usvojen je izvještaj o radu JU Centar za socijalni rad, a također imenovan je i privremeni predsjednik UO JZU Gradska apoteka.

Također provjerite

U Srebreniku održan 3. malonogometni turnir “Ibro Kapetan 2026”

Proteklog vikenda u Sportskoj dvorani u Srebreniku održan je 3. malonogometni turnir “Ibro Kapetan 2026”.

Održan 12. Memorijalni turnir u šahu ‘Džafer Hogić’ u Srebreniku

U sklopu obilježavanja Dana grada Srebrenika danas je održan je 12. Memorijalni turnir u šahu ‘Džafer Hogić’ u Srebreniku.