
Komisija za uništavanje opojnih droga pri Savjetu ministara Bosne i Hercegovine, uz podršku Ministarstva bezbjednosti Bosne i Hercegovine, Ministarstva unutrašnjih poslova Srednjobosanskog kantona i Centra za forenzička ispitivanja, vještačenja i istraživanja Federalne uprave policije, izvršila je u ponedjeljak 08. jula 2019. godine uništavanje oduzete opojne droge prema naredbama nekoliko sudova iz Srednjobosanskog kantona.
Tom prilikom je u pećima firme B.S.I. iz Jajca uništeno oko 500 kilograma različitih opojnih droga, najviše marihuane, amfetamina i heroina koje su zaplijenjene i oduzete prilikom kriminalističkih istraga, a čija se ulična vrijednost procjenjuje na oko 4,5 miliona konvertibilnih maraka.

Ministarstvo bezbjednosti Bosne i Hercegovine ovom prilikom
izražava zahvalnost menadžmentu i radnicima firme B.S.I. d.o.o. iz Jajca koji
su ustupili pogone u kojima je uništena oduzeta opojna droga.
M.O.
Objava Uništeno oko 500 kg oduzetih opojnih droga sa područja Srednjobosanskog kantona pojavila se prvi puta na Radio Srebrenik.
Srebrenik.NET Digitalni glas Srebrenika, već treću deceniju