Tvrđava Gradina Srebrenik

Uskoro desetogotišnjica košarke u Srebreniku

Za vrlo kratko vrijeme tačnije 19.02.2013. godine Košarkaški klub Gradina slavi svojih deset godina postojanja. Na neki način ovo je i desetogodišnjica postojanja  košarke u Srebreniku tako da ćemo u nekom od narednih priloga objaviti rezime ovog teškog ali uspješnog razdoblja koje je iza nas.

Po onome što vidimo trenutno je košarka sport broj jedan u Srebreniku od tog dana do danas stvorena su tri košarkaška kluba. KK Feniks nastao je zbog potrebe očuvanja ženske košarke a ŠS Silver Kings zbog očuvanja mlađih selekcija. Da se ne bi desila situacija “mala bara a puno krokodila” samo sistemskih djelovanjem i dogovorom možemo savladati narednu prepreku a to je dalji razvoj košarke.

U planiranju narednih dugoročnih aktivnosti neophodna je konsultacija sa stručnim ljudima koji prvo imaju sposobnost, znanje i iskustvo. Svako eksperimentisanje, paralelizam i nestručno igranje sa  košarkom mogle bi da je unište.  Nastaviće se…

S poštovanjem !

Edo Bajrektarević

Također provjerite

Ilustracija za članak: Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Radno vrijeme ugostiteljskih i trgovačkih objekata u Srebreniku za vrijeme trajanja Svjetskog prvenstva u fudbalu biće produženo i to do 02:00 sata poslije ponoći,...

Srebrenik dobija moderno digitalno kino za 305.000 KM

Grad Srebrenik uskoro će dobiti moderno digitalno kino opremljeno savremenom tehnologijom, a za projekat je planirano 305.000 KM.

Komentariši