
Vlada Hercegovačko-neretvanskog kantona donijela je, na hitnoj telefonskoj sjednici, a na prijedlog ministra zdravstva, rada i socijalne zaštite, Odluku o ponudi za zaključivanje Kolektivnog ugovora o pravima i obavezama poslodavaca i radnika u oblasti zdravstva na području HNK.
Tim prijedlogom Vlada HNK nudi povećanje visine ličnih dohodaka i drugih prava radnicima u zdravstvu, na tragu procenata i prava koji su zagarantirani važećim kolektivnim ugovorom sa doktorima i stomatolozima, u jednakim omjerima.
Predmetna ponuda bit će, u skladu sa procedurom, dostavljena reprezentativnom Nezavisnom sindikatu zaposlenika SKB-a Mostar na očitovanje. Vlada i ovom prilikom poziva reprezentativni sindikat na početak pregovora za pregovaračkim stolom, u skladu sa Zakonom predviđenoj proceduri, sve u cilju brzog i efikasnog otklanjanja nesuglasica i postizanja obostrano zadovoljavajućeg i objektivno provedivog dogovora koji će rezultirati potpisivanjem granskog kolektivnog ugovora.
FTV
Objava Vlada HNK nudi povećanje plata zdravstvenim radnicima pojavila se prvi puta na Radio Srebrenik.
Powered by www.Srebrenik.net
Srebrenik.NET Digitalni glas Srebrenika, već treću deceniju