U petak 21. februara obilježavanjem “Dana maternjeg jezika” završena je manifestacija “Dani povelje” Srebrenik 2020. Svi programi manifestacije su izuzetno posjećeni, a brojni ljubitelji prirode su, u lijepom vremenu, uživali u šetnji prema našoj planini Majevici i nezaobilaznom i predivnom Starom gradu Srebreniku, a sve u odličnoj organizaciji PD “Majevica” Srebrenik.

Posebno zadovoljstvo i ponos grada Srebrenika, svakako predstavlja i program kojim je svečano otvorena ovogodišnja, 17. po redu manifestacija “Dani povelje”, u izvedbi naših mladih, diplomiranih glumaca. Uprkos otežanim okolnostima u kojima se pripremala ovogodišnja kulturna manifestacija, još jednom je potvrđena posvećenost i želja da se napravi kavalitetan program, te unaprijedi značaj i potreba kulture i kulturnih sadržaja u našem gradu. U režiji Dženane Džanić, a u izvedbi Fatime Zahirović, Jasmine Dedić-Ibrić, Siniše Kahvića, Damira Mašića i Ermina Avdića u prepunoj velikoj sali Doma kulture Srebrenik izvedena je predstava “Welkome to Bosnia”. Ovaj prekrasan umjetnički program je ostavio izuzetan utisak na prisutnu publiku, s nadom da će ovakvih ostvarenja u budućnosti biti više i da se ovakvi programi izvedeni od strane srebreničkih glumaca igraju na scenama širom BiH.
Objava Završena manifestacija “Dani povelje” pojavila se prvi puta na Radio Srebrenik.
Srebrenik.NET Digitalni glas Srebrenika, već treću deceniju