Ko ima najveće prosječne plaće u regionu

Najveća prosječna plaća isplaćena u regionu za maj ove bila je u Sloveniji 1.113,88 eura, a najmanja u Sjevernoj Makedoniji 413,67 eura.

Proječna plaća u Hrvatskoj bila je 886,92 eura, Crnoj Gori, ali za juni 516 eura, u Bosni i Hercegovini također, za maj iznosila je 472,88 eura, te u Srbiji 470,64 eura.

Interesantno je da iako je prosječna plaća u Sloveniji u maju iznosila 1.113,88 eura da je ona bila nominalno manja za 0,1 posto, a realno za jedan posto u odnosu na mjesec ranije, april.

Istovremeno, prosječna plaća za maj u Sloveniji ove godine nominalno je veća za 3,4 posto, a realno za dva posto u odnosu na isti period prošle godine.

Prosječna mjesečna isplaćena neto plaća po zaposlenome u pravnim osobama Republike Hrvatske za maj 2019. iznosila je 6 476 kuna, što je nominalno više za 0,7 posto, a realno za 0,1 posto u odnosu na mjesec ranije, april.

Prosječna zarada bez poreza i doprinosa (neto) za juni u Crnoj Gori iznosila je 516 eura.

Prosječna (neto) zarada u junu 2019. godine u odnosu na maj 2019. godine zabilježila je rast od 0,6 posto, dok je prosječna (neto) zarada u junu 2019. godine u odnosu na isti mjesec prethodne godine zabilježila rast od jedan posto.

Ako se ima u vidu da su potrošačke cijene u junu 2019. godine u odnosu na maj 2019. godine zabilježile pad od 0,7 posto proizilazi da su realne neto zarade u istom periodu zabilježile rast od 1,3 posto.

U Bosni i Hercegovini prosječna plaća za maj ove godine iznosila je 926 KM.

Prosječna zarada bez poreza i doprinosa (neto) za maj u Srbiji iznosila je 55.380 dinara.

Rast neto zarade u periodu januar-maj, u odnosu na isti period prošle godine, bila je 9,9 posto nominalno i realno 7,2 posto.

U poređenju sa istim mjesecom prethodne godine prosječna neto zarada nominalno je veća za 9,9 posto, a realno za 7,5 posto. Prosječna plaća ispćena u Sjevernoj Makedoniji za maj iznosila je 25.270 denara.

MC

Objava Ko ima najveće prosječne plaće u regionu pojavila se prvi puta na Radio Srebrenik.

Srebrenik.NETwork

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Kraljevska Desetka 2024

Intervju s jednim od organizatora “Kraljevske desetke”: Trka koja podiže ljestvicu svake godine

Edis Kavgic: Naš cilj je svake godine unaprijediti trku u svim aspektima. Ove godine smo podigli standarde i vjerujemo da je ovo bila najbolja Kraljevska desetka do sada. Ipak, već radimo na planovima za 2025. godinu kako bismo trku podigli na još viši nivo. Poruka građanima: Htjeli bismo se posebno zahvaliti svim građanima na razumijevanju u vezi s potpunom obustavom saobraćaja tokom trke. Njihova podrška je važna za uspjeh ove manifestacije. Kraljevska desetka još jednom je pokazala da je događaj koji raste iz godine u godinu, privlači sve veći broj trkača i oduševljava publiku i goste, postavljajući Srebrenik na kartu važnijih sportskih dešavanja u regiji.