Srebrenik.NET vijesti
Srebrenik.NET vijesti

Apel građanima da propisno odlažu otpad u kontejnere

Grad Srebrenik je zajedno sa JKP “9 Septembar” pokrenuo pilot projekat te postavio nekoliko kontejnera za odlaganje otpada na nekooiko lokacija u gradskoj zoni, namijenjenih za odlaganje otpada fizičkih i lica i privrednih subjekata.

Ovi kontejneri su postavljeni kao pilot projekat kako bi se ispitalo ponašanje zajednice po pitanju uređenje gradske zone ali i održavanja čistoće.

-“Nažalost, netom nakon postavljanja, primjećujemo neodgovorno ponašanje građana koji ne odlažu otpad na propisan način nego isti ostavljaju pored posuda namijenjenih za otpad.

Nepropisno odlaganje otpada stvara probleme svima nama, stanovništvu, ali i radnicima JKP “9 Septembar”, koji se svakodnevno suočavaju s izazovima neurednog odlaganja otpada,navodi gradonačelnik Srebrenika Adnan Bjelić.

Pozivaju se svi građani da propisno odlažu otpad u postavljene kontejnere kako bi se održavala čistoća našeg grada. Samo odgovornim ponašanjem možemo osigurati urednu i zdravu životnu sredinu za sve nas.

Također provjerite

Ilustracija za članak: Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Radno vrijeme ugostiteljskih i trgovačkih objekata u Srebreniku za vrijeme trajanja Svjetskog prvenstva u fudbalu biće produženo i to do 02:00 sata poslije ponoći,...

Srebrenik dobija moderno digitalno kino za 305.000 KM

Grad Srebrenik uskoro će dobiti moderno digitalno kino opremljeno savremenom tehnologijom, a za projekat je planirano 305.000 KM.