Najstarija i najznačajnija kulturna manifestacija u Srebreniku OGUS počinje 3. avgusta

Srebrenik će i ove godine otvoriti svoja vrata za umjetnike i ljubitelje umjetnosti. Trećeg avgusta zvanično počinje 47. po redu kulturna manifestacija “Srebrenik – otvoreni grad umjetnosti”. Ova najstarija i najznačajnija kulturna manifestacija u Srebreniku svečano će biti otvorena na Starom gradu Srebreniku.

Grad Srebrenik i ove godine zajedno sa Centrom za kulturu i informisanje organizira OGUS, uz podršku sponzora,a manifestacija će trajati oko mjesec dana.

-Potrudili smo se da produžimo trajanje manifestacije kako bi privukli što više posjetilaca na sve događaje u sklopu manifestacije, a također mislim da smo uspjeli obezbijediti i bogat i šarolik program za sve ukuse i generacije, navodi gradonačelnik Srebrenika Adnan Bjelić koji je i generalni pokrovitelj OGUS-a.

Ovogodišnja manifestacija OGUS, kako je najavljeno, imat će bogat program i raznovrsne sadržaje kao što su promocije knjiga, pozorišne predstave, koncerti i sadržaji za najmlađe.

Također provjerite

Ilustracija za članak: Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Radno vrijeme ugostiteljskih i trgovačkih objekata u Srebreniku za vrijeme trajanja Svjetskog prvenstva u fudbalu biće produženo i to do 02:00 sata poslije ponoći,...

Srebrenik dobija moderno digitalno kino za 305.000 KM

Grad Srebrenik uskoro će dobiti moderno digitalno kino opremljeno savremenom tehnologijom, a za projekat je planirano 305.000 KM.