Asfaltiran put u naselju Mehmeduša

U sklopu Programa razvoja lokalne infrastrukture za 2017. godinu, Općina Srebrenik je realizirala prvu fazu radova na rekonstrukciji i modernizaciji putne mreže u gradskom naselju Mehmeduša. Radove je izvela firma “Jata Group”, a u sklopu prve faze projekta asfaltirana je ulica od magistralnog putnog pravca Tuzla-Orašje do mezarja “Stublić”, u dužini od 357 metara. Postavljena su dva sloja asfalta na putnom pravcu širine 5,50 metara, a urađeni su i ivičnjaci i kolektor prečnika 100 centimetara, čime je riješen problem odvodnje površinskih voda. U modernizaciju ovog putnog pravca uloženo je 244.076 maraka, a sredstva je osigurala Općina Srebrenik. Asfaltiranjem ovog putnog pravca započela je realizacija šireg projekta modernizacije ulica u srebreničkom naselju Mehmeduša. Naime, već je urađena projektno-tehnička dokumentacija  za izgradnju i rekonstrukciju ulica Mehmeda Ramića Ramba, Derviša Sušića i Sarajevske ulice te ostalih pristupnih puteva od Ulice 16. muslimanske brigade do Ćojlučkog Polja, u ukupnoj dužini od oko 1.700 metara.

The post Asfaltiran put u naselju Mehmeduša appeared first on Radio Srebrenik.

Srebrenik.NETwork

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.