BAJRAM BEZ VODE

BY GRADACACKI GLAS

Gradačac | Dijelovi grada za Bajram bez vode

Dijelovi grada i prvi dan Bajrama su bez vode, vode je nestalo sinoć oko 19 sati. Sudeći po komentarima na društvenim mrežama građani su nezadovoljni i razočarani s obzirom da su iz “Komunalca” najavili redukcije od 23 sata do 5 sati.

Problemi sa vodosnabdijevanjem su sve veći zbog nedostatka vode u rezervoaru u Okanovićima. Od 2016.godine je nivo vode u opadanju zbog čega su iz Gradske uprave najavili spajanje Gradskog vodovoda na izvorište Domažić.

Podsjećamo prije nekoliko dana u sklopu projekta „Vodosnabdijevanja Gradačca“ potpisan je ANEX 2 ugovora vezano na nastavak izgradnje vodosnabdjevanja dionica „Kerep“ – „rezervoar Humke“ (R4). Ova dionica je spoj  vodosnabdjevanja južnog sistema  sa postojećim sistemom vodosnabdjevanja u sjevernom dijelu Gradačca. Aneks je potpisan između JP Komunalac dd i Konzorcija izvođača  JV “BUK PROMET“ d.o.o. Bijeljina i „BALEGEM“ d.o.o. Gradačac.

Dužina buduće trase dionica Kerep – rezervoar Humke(R4) je  8 km a dužina planiranog potisno-distributivnog cjevovoda je 12 km.Vrijednost dodatnih radova dionice Kerep – rezervoar Humke (R4) je 838.446,57 EUR. Rok za izvođenje radova je 90 dana od dana uvođenja u posao.

Gradačački glas

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.