Britanski ministar pravde podnio ostavku zbog zabave za vrijeme pandemije

Britanski ministar pravde Dejvid Volfson podnio je ostavku zbog skandala u vezi sa žurkama u sjedištu Vlade i kršenja propisa o zatvaranju u vrijeme blokade uvedene zbog koronavirusa, rekao je portparol iz kabineta premijera.

Ostavka je uslijedila nakon što su premijer Boris Džonson i ministar Riši Sunak kažnjeni novčano zbog prisustvovanja zabavi u zgradi Vlade tokom karantina koji je uveden zbog pandemije virusa korona, javlja BBC.

U pismu Džonsonu, lord Dejvid Volfson je kritikovao „zvanični odgovor“ na „ponovljeno kršenje pravila.“

Volfson je prva osoba koja je dala ostavku iz Vlade otkako su se pojavili izvještaji o žurkama u vrijeme pandemije i blokade.

Volfson je rekao da premijerovi postupci nisu “u skladu sa vladavinom zakona.”

On je dodao da bi bilo pogrešno da “takvo ponašanje prođe nekažnjeno, posebno kada su mnogi u društvu poštovali pravila i platili veliku cijenu, dok su drugi bili kažnjeni ili krivično gonjeni za slične, a ponekad naizgled trivijalnije prekršaje.”

Advokat lord Volfson je bio ministar pravde od decembra 2020. godine, odgovoran za ljudska prava i Ustav.

Džonson je rekao da mu je “žao što je primio” ostavku lorda Volfsona i pohvalio njegov doprinos reformi pravnog sistema, prenosi BBC.

The post Britanski ministar pravde podnio ostavku zbog zabave za vrijeme pandemije appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.