Britanski obavještajci: Mobiliziranim Rusima daju jedva iskoristive puške

Britansko ministarstvo obrane objavilo je najnoviji izvještaj vojnih obavještajaca o situaciji u Ukrajini.

U njemu navode kako je Rusija od sredine listopada poslala više tisuća mobiliziranih rezervista na bojišnicu u Ukrajini.

U mnogim slučajevima rezervisti su loše opremljeni, tvrde britanski obavještajci, pa dodaju kako su još u rujnu ruski časnici bili zabrinuti jer mobilizirani rezervisti stižu u Ukrajinu bez oružja.

Ističu kako fotografije s bojišnice pokazuju da su puške koje su dobili mobilizirani rezervisti tipično jurišne puške tipa AKM, koje su u upotrebi od 1959. godine. Mnoge od tih pušaka su vjerojatno u jedva iskoristivom stanju zbog lošeg skladištenja, navode britanski obavještajci.

Navode i još jedan problem, a to je da puške tipa AKM koriste streljivo kalibra 7.62 mm, a većina regularnih ruskih postrojbi koristi puške tipa AK-74M i AK-12, koje koriste streljivo kalibra 5.45 mm.

Integracija rezervista s postrojbama koje čine ugovorni vojnici i profesionalne postrojbe znači da će ruska logistika morati osiguravati dvije različite vrste streljiva za osobno oružje, što će vjerojatno dodatno komplicirati ionako preopterećene logističke sustave, kažu britanski obavještajci.

The post Britanski obavještajci: Mobiliziranim Rusima daju jedva iskoristive puške appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.