Članica Komisije za izbor i imenovanje Parlamenta FBiH Dajana Čolić (DF) osvrnula se na svoj nedolazak na današnju sjednicu na kojoj se trebalo govoriti o izmjenama u ovom radnom tijelu.   Čolić je kazala kako niti jedno od imena, koja se ponavljaju od jučer u medijima, a koja ih trebaju zamijeniti, nisu zvanično dobili. “Ne […]

Dajana Čolić: Kako je moguće da DF sa 12 zastupnika ne može dobiti člana u komisiji

Članica Komisije za izbor i imenovanje Parlamenta FBiH Dajana Čolić (DF) osvrnula se na svoj nedolazak na današnju sjednicu na kojoj se trebalo govoriti o izmjenama u ovom radnom tijelu.
 
Čolić je kazala kako niti jedno od imena, koja se ponavljaju od jučer u medijima, a koja ih trebaju zamijeniti, nisu zvanično dobili.
“Ne znamo ni koji je to postupak zamjene jer imamo član Poslovnika koji govori kako dolazi do toga. Meni nije jasno kako je moguće da DF koji ima 12 zastupnika u Predstavničkog doma ne može imati niti jednog člana komisije ukoliko ja budem smijenjena dok drugi politički subjekti koji imaju jedan ili tri zastupnika, iz informacija iz medija, mogu imati članove u tako bitnoj komisiji”, rekla je Čolić.
Poručila je kako je nju ova informacija zatekla kad ju je dobila.
“Šta radimo i kuda idemo, nije ni meni jasno. Ali šta pokušavamo da postignemo to nam je vjerujem svima jasno. Koristit ćemo sve raspoložive legalne mehanizme da zaustavimo ovu političku silu i njenu demonstraciju”, rekla je Čolić.
O nedolasku na sjednicu Komisije ranije se oglasila i Edina Gabela (SBiH) koja je izjavila da ako se neko želi smijeniti, onda mu se to po proceduri treba obrazložiti.
Gabela je o ovim promjenama jasno nagalasila da ako se neko želi smijeniti, to se po proceduri mora jasno obrazložiti.

Powered by WPeMatico

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.