Izgradnja autoceste Tuzla-Orašje
Izgradnja autoceste Tuzla-Orašje

Izgradnja autoceste Tuzla-Orašje – Sastanak 27.06.2024. godine u objektu MZ Tinja Gornja

Izgradnja autoceste Tuzla-Orašje

Sastanak vezan za eksproprijaciju zemljišta radi izgradnje autoceste Tuzla-Orašje održat će se 27.06.2024. godine u objektu MZ Tinja Gornja s početkom u 15:00 sati. Na sastanku će prisustvovati predstavnici Autocesta FBiH i Gradske uprave Srebrenik. Vlasnici parcela u katastarskim opštinama Podorašje i Tinja pozvani su da se informišu o procesu eksproprijacije i mogućnosti postizanja sporazuma.

Izgradnja autoceste Tuzla-Orašje, dužine 62 km, je ključni projekt za unapređenje prometne infrastrukture na sjeveru Bosne i Hercegovine, s pozitivnim utjecajem na turizam i privredu. Autoceste FBiH su objavile javni oglas za sporazumno pribavljanje nekretnina na dionici Tuzla-Maoča. Vlasnici nekretnina u Srebreniku, uključujući područja Tinja i Podorašje, trebaju se javiti kako bi sporazumno riješili sticanje prava vlasništva. Ako se ne jave, postupak eksproprijacije će se pokrenuti prema Zakonu o eksproprijaciji.

Prilog na web stranici (www.srebrenik.ba) uključuje spisak parcela i vlasnika koji su predviđeni za eksproprijaciju.

Također provjerite

Ilustracija za članak: Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Radno vrijeme ugostiteljskih i trgovačkih objekata u Srebreniku za vrijeme trajanja Svjetskog prvenstva u fudbalu biće produženo i to do 02:00 sata poslije ponoći,...

Srebrenik dobija moderno digitalno kino za 305.000 KM

Grad Srebrenik uskoro će dobiti moderno digitalno kino opremljeno savremenom tehnologijom, a za projekat je planirano 305.000 KM.