Gary Neville šokiran s onim što je vidio u Katru (VIDEO)

Bivši engleski reprezentativac Gary Neville otišao je u Katar i lično se uvjerio u kakvim uslovima žive radnici koji rade na pripremi stadiona za Svjetsko prvenstvo, a nakon svega bio je šokiran prizorima koji su ga zatekli.

Nakon što je posjetio Katar, Neville je u potpunosti promijenio priču i sada na potpuno drugi način gleda na situaciju u ovoj državi, odnosno uslove u kojima radnici žive.

Qatar touts dismountable stadium for ′sustainable′ 2022 World Cup | Sports  | German football and major international sports news | DW | 25.11.2021

“To su nekakve male kabine u kojima je spavaći dio odvojen šatorom, a unutra je neki ormarić. Kada vidite ogromno bogatstvo u kojem živi ova zemlja i onda vidite kako žive ljudi koji grade stadione i koji se najviše žrtvuju, to jednostavno ne možete vjerovati. To je nejednakost kakvu ne možete ni zamisliti, totalno šokantno! To jednostavno nikome ne može biti dom”, rekao je Neville.

Engleski mediji navode da su građevinski radnici u Kataru plaćeni blizu 270 dolara mjesečno, a da većinu novca šalju svojim porodicama, uglavnom u Indiju, Pakistan, Vijetnam i druge azijske zemlje.

“Mene to uznemiruje jer toliko u gradu potrošiš na tanjir paste i kafu. Potpuno nevjerovatno. Ne bih želio da bilo ko koga poznajem, a kamoli član moje porodice živi u takvim uslovima, a nema nikakvog razloga da tako bude jer je Katar prebogata zemlja”, smatra Neville.

Nezavisne organizacije su ranije procijenile da je na gradilištima u Kataru poginulo između 4.000 i 6.500 radnika, ali su to organizatori Svjetskog prvenstva demantovali rekavši da je na gradilištima poginulo samo troje ljudi.

Svjetsko prvenstvo u Kataru će se igrati od 20. novembra do 18. decembra ove godine.

The post Gary Neville šokiran s onim što je vidio u Katru (VIDEO) appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.